26. edycja największych targów OZE w Polsce przeszła do historii!

Od ponad 25 lat Kielce stanowią najważniejszy punkt na mapie Polski dla miłośników energooszczędnych i ekologicznych technologii z sektora OZE. Kolejne spotkanie przedstawicieli tego sektora odbyło się w dniach 7-8 luty 2024 roku w Targach Kielce.

Targi Enex to okazja do spotkania wiodących producentów i dystrybutorów oraz najnowszych rozwiązań w branży energetycznej, a także nawiązania wartościowych relacji procentujących w przyszłości. Od 7 do 8 lutego kielecki ośrodek wystawienniczy stał się miejscem światowych premier i zawierania strategicznych porozumień. W Targach Kielce zaprezentowane zostały m.in. najnowsze rozwiązania dronowe, nowoczesne systemy montażowe i fotowoltaiczne, a także modele inwerterów i pomp ciepła oraz stacje do ładowania samochodów elektrycznych i osprzęt elektroinstalacyjny. Małopolskę reprezentowali przedstawiciele dwóch projektów LIFE: „Małopolska w zdrowej atmosferze” oraz EKOMAŁOPOLSKA dla Klimatu i Energii.

Enex – wymiana wiedzy, doświadczeń i kontaktów

Tegoroczna edycja zgromadziła 300 wystawców z 15 krajów świata. Oprócz poznania najnowszych osiągnięć branży energetycznej, kieleckie targi to okazja do wymiany wiedzy i doświadczeń podczas konferencji, forów i branżowych spotkań. Tradycją Enexu stały się już wydarzenia organizowane przez redakcję GLOBEnergia takie jak: Forum Fotowoltaiczne Solar+,  Ogólnopolskie Forum Pomp Ciepła czy atrakcje przygotowywane dla odwiedzających specjalną strefę wystawienniczą MiastOZE. Od lat dużym zainteresowanie cieszy się również konferencja Energia PL poświęcona kwestiom związanym z magazynowaniem energii oraz efektywności energetycznej. Podczas dynamicznych pokazów w Strefie Elektromobilności prezentowane są najnowsze modele aut elektrycznych, hybrydowych, a nawet wodorowych. Fani elektromobilności oraz wszelkich kwestii dot. odnawialnych źródeł energii mogą w trakcie targów spotkać najbardziej znanych Youtuberów. Nie brakuje również konkursów i niespodzianek.

Źródło: https://www.targikielce.pl/enex