Ochrona Powietrza i Energetyka: Sukces Trzeciej Edycji Studiów Podyplomowych

W murach Akademii Górniczo-Hutniczej odbyło się uroczyste zakończenie trzeciej edycji studiów podyplomowych z zakresu ochrony powietrza i energetyki. To nie tylko ważny moment dla absolwentów, ale także istotny krok w kierunku lepszego zrozumienia i zarządzania kwestiami związanymi ze środowiskiem.

32 pracowników z 27 małopolskich gmin miało okazję zgłębić tajniki ochrony powietrza i energetyki. Warto podkreślić, że wcześniejsze edycje wykształciły 116 absolwentów.

Studia, zorganizowane po raz trzeci przez Województwo Małopolskie, każdorazowo cieszyły się dużym zainteresowaniem. Kierunek stanowi odpowiedź na ciągłą potrzebę zgłębiania wiedzy w zakresie ochrony powietrza.
– podsumowała Kinga Radoń – Dyrektor Departamentu Środowiska

Studia podyplomowe to nie tylko zajęcia teoretyczne, ale także praktyczne umiejętności, które wzbogacają codzienne obowiązki zawodowe uczestników. Kierunek dedykowany był pracownikom gmin, którzy na co dzień podejmują się wyzwań związanych z energetyką i ochroną powietrza.

Podczas trwania kursów, prowadzonych przez doświadczonych ekspertów z m.in. Wydziału Energetyki i Paliw Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, słuchacze zdobyli nie tylko wiedzę teoretyczną, ale także praktyczne umiejętności. Obejmują one obszary takie jak: ochrona powietrza, zrównoważone źródła energii, efektywność energetyczna czy lokalne planowanie energetyczne. Warto zaznaczyć, że studia podyplomowe to także aktywne uczestnictwo w zajęciach praktycznych. Ponadto, słuchacze brali udział w warsztatach z autoprezentacji, wystąpień publicznych czy negocjacji.

Zakończenie studiów podyplomowych to nie tylko moment wręczenia dyplomów, ale także symboliczny punkt startowy dla absolwentów w nowym etapie ich kariery zawodowej. Dowodzą tego przede wszystkim ich zaangażowanie i determinacja w zdobywaniu wiedzy. To także sukces Województwa Małopolskiego, które stawia na rozwój i doskonalenie w obszarze ochrony środowiska. Studia podyplomowe to nie tylko nauka, to inwestycja w lepszą, zrównoważoną przyszłość.

Organizacja studiów podyplomowych to jedno z działań Województwa Małopolskiego, realizowane w ramach projektu zintegrowanego LIFE „Wdrażanie Programu Ochrony Powietrza dla Województwa Małopolskiego – Małopolska w Zdrowej Atmosferze”. Projekt ten jest współfinansowany przez program LIFE Unii Europejskiej.