Dzielimy się doświadczeniem i dobrymi praktykami w tworzeniu sieci Ekodoradców!

1 marca odbył się webinar z cyklu „Spotkanie z ekspertem KAPE”. Szkolenie zostało zorganizowane przez Krajową Agencję Poszanowania Energii, w ramach Projektu zintegrowanego LIFE Małopolska w zdrowej atmosferze. W spotkaniu on-line wzięło udział ponad 80 uczestników.

W roli eksperta wystąpił Tomasz Pietrusiak- Zastępca Dyrektora Departamentu Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Podczas swojej prezentacji omówił efekty pracy ekodoradców i doradców ds. klimatu i środowiska, działających w województwie małopolskim. Wyjaśnił m.in.: jak ogromną korzyścią dla gminy jest zatrudnianie osób odpowiedzialnych za wdrażanie strategii poprawy jakości powietrza oraz ograniczenia zmian klimatu na poziomie lokalnym. Fachowe porady związane z wymianą pieców, łatwiejszy dostęp do programów dotacyjnych oraz szybkie reakcje na zgłoszenia interwencyjne to zaledwie tylko kilka przykładów przytoczonych podczas spotkania.

Drugim ekspertem podczas wydarzenia była Katarzyna Surma reprezentująca Stowarzyszenie Metropolia Krakowska. Opowiedziała o ekodoradcach działających w podkrakowskich gminach w ramach projektu pn. EkoTeam. Głównym zadaniem tego projektu jest wsparcie inwestycji służących podniesieniu efektywności energetycznej budynków. Ekodoradcy promują wykorzystanie odnawialnych źródeł energii oraz wdrażają działania na rzecz jakości powietrza. Dodatkowo doradzają mieszkańcom w zakresie wyboru nowego źródła ciepła.

Serdecznie zachęcamy do udziału w webinarach KAPE pn. „Spotkanie z ekspertem”. Prelegenci prezentują zagadnienia z zakresu efektywności energetycznej, ochrony środowiska oraz aktualnych wyzwań i problemów dotyczących przemysłu, budownictwa oraz gospodarki niskoemisyjnej.

Załączniki