Kalkulator grubości izolacji – nowe narzędzie dla wnioskodawców „Czystego Powietrza”

Chcesz ocieplić dom, ale nie wiesz jaką grubość styropianu wybrać?! Zastanawiasz się, czy konieczne jest termiczne odizolowanie nieogrzewanych pomieszczeń od pomieszczeń, gdzie zainstalowałeś grzejniki?! Z pomocą nadchodzi wiarygodny kalkulator, który pomoże Ci właściwie dobrać ocieplenie.

Kto powinien skorzystać z kalkulatora?

Kalkulator do wyliczenia grubości ocieplenia budynków to kolejne ułatwienie dla osób starających się o dotacje na termomodernizację domu jednorodzinnego. Pomoc dla beneficjentów programu „Czyste Powietrze” na zlecenie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przygotowali eksperci Krajowej Agencji Poszanowania Energii.

Kalkulator – co pomaga wyliczyć?

Kalkulator pomaga wyliczyć grubość izolacji termicznej domu przy ociepleniu wybranych przegród budowlanych: ścian, stropodachu, podłóg – oddzielających pomieszczenia ogrzewane od nieogrzewanych. Parametry zostały dobrane tak, aby użytkownik mógł wybrać odpowiedni rodzaj i grubość materiału izolacyjnego. Dzięki czemu po przeprowadzeniu termomodernizacji wybranych przegród będą one spełniać obowiązujące i przyszłe wymagania techniczne (WT 2021). Przepisy wejdą w życie od 31.12.2020 r. zgodnie z rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. z 2015 r., poz. 1422, z późn. zm.).

Gdzie szukać informacji?

Nowe narzędzie jest intuicyjne i łatwe w obsłudze. Można z niego skorzystać na stronie czystepowietrze.gov.pl (zakładka „Warto wiedzieć”). Będzie też dostępny na portalach beneficjenta wszystkich wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej.

Zapraszamy do skorzystania z kalkulatora: https://kalkulatorczystepowietrze.kape.gov.pl/

źródło: https://czystepowietrze.gov.pl/