Mobilne biuro Programu Czyste Powietrze wkrótce w Twojej gminie!

Mobilne biuro Programu „Czyste Powietrze” ruszyło w trasę! Od 6 lipca br. rozpoczęły się spotkania, prelekcje, odpowiedzi na pytania dotyczące termomodernizacji czy też wymiany tzw. kopciuchów. Eksperci oferują kompleksową pomoc w wypełnianiu wniosków o dotację. Mobilne biura Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze” będzie działać do końca sierpnia i przejedzie ponad 4000 kilometrów!

Spotkania na żywo z osobami, które doradzą w kwestii możliwych rozwiązań termomodernizacyjnych, czy też pokażą, jak wypełnić wniosek w programie, to kolejny krok w celu poprawy jakości powietrza nie tylko w wielkich aglomeracjach, ale również w małych miejscowościach

zaznaczył minister klimatu Michał Kurtyka

Jak podkreśl minister Kurtyka mieszkańcy chętniej szukają pomocy w swojej okolicy, np. w urzędzie gminy, niż w odległej siedzibie WFOŚiGW w stolicy województwa.

Chcemy dotrzeć do jak największej liczby gmin i do jak najszerszej grupy mieszkańców. Jeśli ten pilotażowy wakacyjny projekt się sprawdzi, to rozważymy wprowadzenie wyjazdów mobilnego biura programu „Czyste Powietrze” na stałe. Dostajemy bowiem sygnały, że jest bardzo wiele osób, zainteresowanych wymianą starych kotłów i termomodernizacją swojego domu, które chętnie skorzystałyby z dofinansowania na ten cel, ale przyjazd do siedziby Funduszu w Katowicach lub naszych biur w Bielsku-Białej i Częstochowie, to dla nich często zbyt duże obciążenie

dodał Tomasz Bednarek, prezes WFOŚiGW w Katowicach.

Zdaniem prezesa WFOŚiGW w Krakowie Kazimierza Koprowskiego mobilne biura programu „Czyste Powietrze” to bardzo dobra inicjatywa, która realnie przybliży mieszkańców do skorzystania z dofinansowań.

Spotkania będą bezpieczne dla mieszkańców, zachowane zostaną wszystkie rekomendacje Głównego Inspektoratu Sanitarnego, takie jak zakładanie maseczek oraz utrzymywanie dystansu społecznego. Mobilne biura będą w trasie przez cały okres wakacyjny (do końca sierpnia).

Sprawdź, kiedy mobilne biuro dojedzie do Twojej gminy

08.07.2020

Myślenice-  godz: 15:00, Plany Miejskie (ul. Henryka Jordana 2)

09.07.2020

Krzeszowice- godz:10:00, Rynek

Wielka Wieś – godz: 13:00, Urząd Gminy (Plac Wspólnoty 1)

Pozostałe terminy śledzić można na stronie: