Nowe materiały dla Ekodoradców

Województwo Małopolskie od wielu lat aktywnie realizuje działania mające na celu poprawę jakości powietrza w regionie. Poprzez szkolenia dla samorządów, kampanie informacyjne oraz materiały edukacyjne, zarówno pracownicy jednostek samorządowych, jak i mieszkańcy stale podnoszą swoją świadomość ekologiczną.

Uchwała antysmogowa dla Małopolski

Od 1 maja obowiązują przepisy tzw. uchwały antysmogowej dla Małopolski, które ograniczają eksploatację nieekologicznych kotłów na węgiel i drewno. Aby wspierać lokalne działania, Zespół Ochrony Powietrza przygotował specjalny pakiet grafik oraz spot multimedialny.

Gdzie je wykorzystać?

Materiały można wykorzystać do publikacji w mediach społecznościowych, na stronach internetowych, podczas warsztatów i wykładów w szkołach oraz na spotkaniach z mieszkańcami. Zachęcamy do przeprowadzenia akcji informacyjno-edukacyjnych wśród mieszkańców. Warto również łączyć wydarzenia z innymi jednostkami – sąsiednimi gminami czy powiatami. Zbliżający się okres wakacji stanowi doskonałą okazję do spotkań z mieszkańcami w pięknych okolicznościach przyrody, z których słynie Małopolska.

Nowe materiały edukacyjne

W skład pakietu nowych materiałów informacyjnych wchodzi jedenaście grafik oraz spot multimedialny, który można wyświetlać na ekranach LCD lub wykorzystać w relacjach na mediach społecznościowych.

Jak skorzystać z materiałów?

Materiały można pobrać z naszej „chmury”.

Pobierz pakiet grafik

Pobierz spot multimedialny

Dziękujemy wszystkim za dotychczasowe zaangażowanie i zachęcamy do korzystania z dostępnych materiałów edukacyjnych (LINK)