Pierwszy Ambasador Czystego Powietrza w Małopolsce!

Jest trzykrotnym mistrzem Polski w skialpiniźmie, trzecim w klasyfikacji generalnej pucharu świata, rekordzistą świata w biegu na Elbrus oraz pierwszym Polakiem, któremu w 2013 r. udało się zdobyć ośmiotysięcznik Shishapangma oraz zjechać na nartach z jego wierzchołka.

Mowa o Andrzeju Bargielu, sportowcu z Małopolski, który w dniu dzisiejszym został Ambasadorem Czystego Powietrza. W ramach akcji, której celem jest m.in. zwiększenie świadomości społecznej w zakresie konieczności podejmowania wysiłku dla poprawy jakość powietrza, na pamiątkowej tablicy podpisywać się będą osoby pochodzące z Małopolski. Postaci, które dzięki swoim osiągnięciom i sukcesom są rozpoznawalne w całej Polsce i dla których oddychanie czystym powietrzem jest jedną z najwyższych wartości.

Jako pierwszy do akcji postanowił przyłączyć się Andrzej Bargiel, który jak sam o sobie mówi, ciężko pracował na swoje sukcesy „Zaczynałem od drobnych celów i cały czas stawiam sobie nowe. Do tej pory nie załamały mnie żadne przeciwności losu i mam zamiar walczyć o swoje marzenie, dopóki będę sprawny i zdrowy!” Słowa Andrzeja są nam bardzo bliskie. Marzeniem nas wszystkich jest oddychanie czystym powietrzem przez cały rok i choć droga do celu wydaje się nie być prostą wierzymy, że jest ono możliwe do spełnienia. Naszymi wspólnymi siłami możemy zdobywać najwyższe szczyty!

[easy_image_gallery gallery=”628″]