Powstał portal edukacyjny dla dzieci, młodzieży i nauczycieli

portal edukacyjny smog.edu.pl

Pod adresem smog.edu.pl można znaleźć portal edukacyjny dla dzieci i młodzieży przygotowany przez Krakowski Alarm Smogowy. Portal powstał w odpowiedzi na oczekiwania rodziców oraz nauczycieli, którzy szukali materiałów mogących wesprzeć edukację na temat skutków oraz źródeł zanieczyszczenia powietrza.

Portal zawiera części przeznaczone dla dzieci w różnym wieku, nastolatków oraz nauczycieli. Tym ostatnim pomoże między innymi zaoszczędzić czas i urozmaicić lekcje. Znajdują się tam m.in. gotowe scenariusze lekcji, karty pracy, gry edukacyjne, audiobooki i filmy edukacyjne. Zadbano też o to, by młodzież mogła w sposób atrakcyjny i interesujący przyswoić informacje, i pokazać w jaki sposób troszczyć się o środowisko, a szczególnie o powietrze, którym wszyscy oddychamy.

Każdy znajdzie to, czego potrzebuje

Rodzice i nauczyciele to ludzie, którzy są szczególnie zainteresowani wpływem smogu na nasze codzienne życie oraz tym, jak się przed nim chronić i zapobiegać jego powstawaniu. Materiały edukacyjne i pomoce naukowe, które mogłyby pomóc w poznaniu tematyki udostępnione zostały w postaci portalu, w którym każdy znajdzie to, czego potrzebuje. Zmiana postaw u najmłodszych przyniesie nie tylko widoczne skutki w kolejnych latach, ale może zadziałać także „tu i teraz”. Znane są sytuacje, kiedy to dzieci, które zapoznały się z problemem smogu poza domem, tłumaczyły rodzicom, że powinni zrezygnować z tzw. kopciuchów i nie wrzucać do pieców śmieci.

Jest to kolejny ciekawy „smogowy” projekt skierowany do dzieci. Niewiele wcześniej światło dzienne ujrzała książka „Skok na smog”, którą we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym przygotowało wydawnictwo Znak Emotikon.

Portal zrealizowano w ramach realizacji działania „E.2. Lokalne działania informacyjno-edukacyjne w zakresie ochrony powietrza” projektu zintegrowanego LIFE „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” LIFE14 IPE PL 021/LIFE IP MALOPOLSKA.

Portal smog.edu.pl