Województwo Małopolskie wspólnie z mieszkańcami na rzecz czystego powietrza

Listopad to miesiąc, w którym symbolicznie obchodzimy Dzień Czystego Powietrza. Samorząd województwa małopolskiego po raz kolejny podejmuje działania edukacyjno-informacyjne, mające na celu podniesienie świadomości w obszarze ochrony powietrza oraz oszczędzania energii.

Jednym z kluczowych elementów trwającej odsłony kampanii są spoty radiowe, które od kilku tygodni emitowane są w lokalnych rozgłośniach (m.in. Radio Plus Kraków, Radio Plus Podhale, Radio Super Nova Nowy Sącz, Radio Eska Tarnów, Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz oraz Radio ALEX). Spoty nawiązują do tematów związanych z ochroną powietrza, ale także przedstawiają praktyczne wskazówki dotyczące oszczędności energii. Mieszkańcy zyskają informacje dotyczące dostępnych dofinansowań do wymiany źródła ciepła, termomodernizacji budynków oraz odnawialnych źródeł energii. Mieszkańcy mogą również skorzystać z pomocy ekodoradcy, który służy fachowym wsparciem i doradztwem.

Elementem wzmacniającym kampanię jest akcja plakatowa. We wszystkich małopolskich gminach dystrybuowane są plakaty przypominające o obowiązku wymiany przestarzałych urządzeń grzewczych. Wymiana urządzeń na nowe, ekologiczne, to istotny krok w redukcji emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Plakaty rozwieszane są w miejscach publicznych, takich jak: urzędy gmin, placówki oświatowe czy sklepy, aby jak najwięcej mieszkańców mogło zapoznać się z przekazem.

Zachęcamy do aktywnego udziału w akcji informacyjnej. Plakaty w różnych formatach dostępne są na naszej stronie internetowej w dziale materiały edukacyjne. Jesteśmy przekonani, że dzięki wspólnemu zaangażowaniu uda nam się stworzyć środowisko, w którym powietrze będzie zdrowsze, a jakość życia mieszkańców znacząco się poprawi.

Działania informacyjno-edukacyjne zostały sfinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.