Zakończenie trasy „Rozgrzewki z Funduszami Europejskimi” w Starym Sączu

W minioną sobotę, 17 czerwca, odbyło się ostatnie wydarzenie w ramach cyklu „Rozgrzewka z Funduszami Europejskimi”. Tym razem mieszkańcy spotkali się w Starym Sączu.

Stary Sącz w zdrowej atmosferze

Wydarzenie było okazją do spotkania i rozmów z ekspertami, a także zapoznania się z nowymi możliwościami finansowania przedsięwzięć z funduszy unijnych w ramach „Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-27”.

Podczas wydarzenia nie zabrakło stoiska programu „LIFE Małopolska w zdrowej atmosferze”. Mieszkańcy regionu mieli możliwość bezpośredniej rozmowy z ekodoradcą oraz pracownikiem Urzędu Marszałkowskiego. Eksperci podzielili się informacjami na temat warunków i zasad ubiegania się o dofinansowanie na wymianę pieców oraz montaż odnawialnych źródeł energii. Dodatkowo, wyjaśniali procedury dotyczące składania i rozliczania wniosków dotacyjnych. Wszystko to miało na celu wsparcie mieszkańców w realizacji ekologicznych inwestycji.

Dla najmłodszych uczestników wydarzenia Ekodoradca przygotował quizy, które sprawdzały wiedzę na temat dbania o czyste powietrze, segregowania odpadów i troski o środowisko naturalne. Dzięki temu dzieci mogły aktywnie rozwijać swoją świadomość ekologiczną.

Atrakcje wydarzenia

Wydarzenie nie skupiało się jedynie na przekazywaniu wiedzy i konsultacjach dotyczących funduszy. Na scenie głównej mistrzowską rozgrzewkę poprowadził Oskar Kwiatkowski, złoty medalista Mistrzostw Świata w snowboardzie, który wprowadził uczestników w świat sportu. Ponadto, odbyły się warsztaty z breakdance’u, ju-jitsu i szermierki, które przyciągnęły wielu entuzjastów aktywności fizycznej. Najmłodsi mieli możliwość skorzystania ze ścianki wspinaczkowej, strzelania z łuku. Atrakcją wieczoru był niezapomniany lot balonem.

Wydarzenie było ostatnim przystankiem z trasy liczące 10 wydarzeń plenerowych małopolskiej „Rozgrzewki z Funduszami”.