Zaproszenie na webinarium: Straż międzygminna. Zakładanie i prowadzenie.

Polski Alarm Smogowy zaprasza do udziału w webinarium nt. zakładania i prowadzania straży międzygminnych, które odbędzie się 12 czerwca, o godzinie 10:00. Spotkanie będzie poświęcone omówieniu koncepcji wspólnych straży gminnych, które mogą stanowić odpowiedź na wyzwania związane z finansowaniem i efektywnością działań antysmogowych. Tego typu straże mogą okazać się szczególnie korzystne dla małych samorządów, które same nie są w stanie utworzyć własnej straży gminnej.

O praktycznych aspektach organizowania, prowadzenia i finansowania straży międzygminnej opowie Adam Mandera, komendant Straży Gminnej prowadzonej wspólnie przez trzy śląskie gminy: Gaszowice, Jejkowice i Lyski.

Dla kogo:

Do uczestnictwa zapraszamy przedstawicieli władz gmin, radnych, pracowników urzędów gmin odpowiedzialnych za działania na rzecz ochrony powietrza, a także mieszkańców zainteresowanych możliwością stworzenia w swojej miejscowości straży gminnej.

Zasady udziału:

Aby wziąć udział wystarczy zapisać się poprzez stronę Webinarium (link do spotkania zostanie wysłany na wskazany w zgłoszeniu adres e-mail 11 czerwca). Webinarium jest darmowe i odbędzie się na platformie Zoom.

Program webinarium:

  • Tworzenie straży międzygminnej – podstawy prawne, niezbędne kroki
  • Jak finansować straż międzygminną
  • Organizacja pracy strażników – kwestie praktyczne
  • Pytania i odpowiedzi

Zapraszamy do uczestnictwa.