Złóż wniosek o wymianę pieca bez wychodzenia z domu

komputer

Od 10 czerwca 2020 r. można składać wnioski o dofinansowanie wymiany źródła ciepła, docieplenia ścian, wymiany okien i drzwi w ramach programu „Czyste Powietrze”. E-wnioski są już dostępne w serwisie gov.pl.

Zachęcam do składania wniosków do programu Czyste Powietrze za pośrednictwem Internetu. Dzięki temu można sprawnie i szybko pozyskać środki na wymianę pieców i zawalczyć wspólnie z nami o czyste powietrze.


podkreśla wicemarszałek Tomasz Urynowicz

Gdzie szukać informacji?

Teraz bez wychodzenia z domu można starać się o dotację na wymianę starych pieców i termomodernizację domu. Wystarczy wejść na: www.gov.pl/web/gov/skorzystaj-z-programu-czyste-powietrze. Następnie wypełnić wniosek, dołączyć do niego wymagane załączniki i podpisać go korzystając z podpisu zaufanego lub kwalifikowanego potwierdzającego tożsamość wnioskodawcy.

Dla tych, którzy nie mają profilu zaufanego, nadal funkcjonuje dotychczasowa ścieżka. Przy tej opcji należy zalogować się na Portalu Beneficjenta dostępnym na stronie internetowej wojewódzkiego funduszu ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Należy wypełnić wniosek, który po wydrukowaniu i podpisaniu, wraz z załącznikami, trzeba dostarczyć w wersji papierowej do WFOŚiGW lub gminy.

Masz pytania?

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znajdziecie Państwo tutaj.

Małopolski Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej prowadzi obsługę wniosków w ramach programu Czyste Powietrze. W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu.