Efektywność energetyczna

Kalkulator oszczędności energii dla przedsiębiorców

Publikacja: Klaudia Kowalczyk,

Dlaczego warto oszczędzać energię?

Wykorzystanie energii jest podstawą funkcjonowania we współczesnym świecie. Jest również istotnym warunkiem zapewnienia komfortu w gospodarstwach domowych, a także w miejscu pracy. Paliwa kopalne takie jak węgiel, gaz ziemny czy ropa naftowa występują na świecie w ograniczonej ilości. Ponadto produkcja i wykorzystanie energii ze źródeł konwencjonalnych prowadzi do zwiększenia zanieczyszczenia środowiska. Oszczędne i efektywne korzystanie z energii jest promowane na całym świecie jako wzorzec świadomej dbałości o środowisko, w jakim żyjemy.

Nowy projekt KAPE

W ramach projektu „Wsparcie techniczne dla promowania audytu energetycznego oraz inwestycji w efektywność energetyczną w Małych i Średnich Przedsiębiorstwach (MŚP)” prowadzonego przez Ministerstwo Klimatu, Krajowa Agencja Poszanowania Energii przygotowała nowe narzędzie – Kalkulator Oszczędności Energii. Jego zadaniem jest wsparcie przedsiębiorców w oszacowaniu potencjału oszczędności energii elektrycznej oraz pozwala w prosty sposób oszacować o ile można zminimalizować wydatki przy zastosowaniu energooszczędnych urządzeń.

Gdzie szukać informacji?

Sprawdź, ile energii elektrycznej zużywają twoje urządzenia i przekonaj się, ile możesz zaoszczędzić, stosując urządzenia energooszczędne – https://www.kalkulator.kape.gov.pl/

Kalkulator Oszczędności Energii
Aktualizacja: 2020-05-19