Lekcje z ekodoradcą w Gminie Szczucin!

Ekodoradca w szkole1

W pierwszych dniach czerwca, w ramach obchodów Zielonego Tygodnia ekodoradca Gminy Szczucin spotkał się z uczniami klas pierwszych. Na prelekcjach związanych z ochroną środowiska dużo rozmawialiśmy o powietrzu:

  • po co jest nam potrzebne?
  • dlaczego czasem jest zanieczyszczone?
  • co zanieczyszcza nasze powietrze?
  • co my możemy zrobić, żeby powietrze w naszej okolicy było czyste?

Uczniowie pracowali na kartach pracy: rozszyfrowywali tekst o smogu, rozwiązywali krzyżówkę i rebusy. Z dużym zaangażowaniem grali w grę „Opowiadanki – ekomania.” Ponadto, na zakończenie zajęć każdy uczeń otrzymał komiks o przygodach komisarza Dymskiego – „Dymski kontra dymony”.

Młodzi mieszkańcy gminy Szczucin bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach z ekodoradcą. Cieszy fakt, że tematy związane z ochroną powietrza są im znane. Dzieci w młodszym wieku szkolnym są świetnymi obserwatorami przyrody. Bardzo szybko zauważają negatywne działania innych w swoim otoczeniu. Wykorzystując to zainteresowanie staramy się przekonać dzieci, że  działania każdego człowieka mają realny wpływ na stan środowiska.

Zajęcia odbyły się w ramach projektu LIFE pn.:”Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze”