#EU Green Week w gminie Sękowa

Małopolskie gminy włączyły się w obchody Europejskiego Zielonego Tygodnia (ang. Green Week). Warsztaty i konkursy ekologiczne w szkołach, akcje sadzenia drzew, eko-stoiska na piknikach – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na uczestników Małopolskiego Zielonego Tygodnia.

Plenerowy punkt konsultacyjny

Podczas gminnego dnia dziecka w Gminie Sękowa dostępny był dla mieszkańców plenerowy punkt konsultacyjno – informacyjny programu „Czyste Powietrze”. Zainteresowania nie brakowało. Mieszkańcy chętnie dopytywali o szczegóły i możliwości otrzymania dofinansowania do ocieplenia swoich budynków oraz wymiany starych pieców na nowe ekologiczne źródła ciepła. Każdy zainteresowany mieszkaniec otrzymał ulotkę z podstawowymi informacjami na ten temat oraz z danymi kontaktowymi do gminnego ekodoradcy.

Konkursy edukacyjne

Dla najmłodszych zostały przygotowane konkursy edukacyjne. Zorganizowano konkurencje nawiązujące do różnych obszarów ekologii: czystego powietrza, niskiej emisji, recyklingu, segregacji odpadów. Ekodoradcy rozmawiali z uczestnikami konkursów na temat zagrożeń płynących z zanieczyszczenia powietrza, a także korzyści z oddychania czystym powietrzem. Dzieci bardzo chętnie zaangażowały się w warsztaty oraz ochoczo rozwiązywały ekologiczne krzyżówki. Najmłodsi wykazali się ogromną wiedzą na temat ekologii, recyklingu oraz odpowiedniej segregacji odpadów. W nagrodę za aktywny udział dzieci otrzymały upominki w postaci balonów i notesików z długopisami, a także kolorowanki o treści ekologicznej oraz magnesy.