#EUGreen Week w gminie Andrychów

Małopolskie gminy włączyły się w obchody Europejskiego Zielonego Tygodnia (ang. Green Week). Warsztaty i konkursy ekologiczne w szkołach, akcje sadzenia drzew, eko-stoiska na piknikach – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na uczestników Małopolskiego Zielonego Tygodnia

Andrychów dba o czyste powietrze

W dniu 4 czerwca br. dzieci w gminie obchodziły swoje święto – Bajkolandię organizowaną przez władze w Gminie Andrychów. Dziecięcym Burmistrzem został zwycięzca konkursu organizowanego przez Bibliotekę Miejską oraz Centrum Kultury i Wypoczynku na najlepszy komiks pt.”Andrychów dba o czyste powietrze”. Podczas wydarzenia centrum miasta zamieniło się w bajkę – mnóstwo stoisk z atrakcjami, występny różnych lokalnych grup, dzieci i młodzieży z szkół. W wydarzeniu wzięło udział aż 6 tysięcy osób.

Edukacja ekologiczna

Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa miał swoje stoisko edukacyjne. Swoją wiedzę mogły na nim sprawdzić zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli. Odwiedzający stoisko mogli rozwiązać rebusy, krzyżówki, przeplatanki, posegregować śmieci, dowiedzieć się o drodze odpadu od powstania do przetworzenia oraz zagrać w edukacyjną grę plenerową. W nagrodę uczestnicy otrzymywali nagrody w formie gadżetów ekologicznych oraz kwiatów ogrodowych. Stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem.