#EUGreen Week w gminie Bochnia

Małopolskie gminy włączyły się w obchody Europejskiego Zielonego Tygodnia (ang. Green Week). Warsztaty i konkursy ekologiczne w szkołach, akcje sadzenia drzew, eko-stoiska na piknikach – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na uczestników Małopolskiego Zielonego Tygodnia.

Indywidualne konsultacje

Gmina podjęła działania promujące punkt konsultacyjno–informacyjny Programu „Czyste Powietrze” przy współpracy z Sanepidem oraz mobilną stacją krwiodawstwa. Na tablicach informacyjnych zamieszczono materiały zachęcające do skorzystania z indywidualnych spotkań i konsultacji z doradcami w Urzędzie Gminy. Zainteresowanym mieszkańcom udzielano informacji na temat dostępnych dofinansowań i rodzajów przedsięwzięć realizowanych w ramach Programu dotacyjnego. Poruszano również kwestie związane z ochroną środowiska i zapisami uchwały antysmogowej. Mieszkańcy otrzymali ulotki i broszury oraz materiały dotyczące aktualnych przepisów wynikających z Programu Ochrony Powietrza dla województwa małopolskiego.

Stoisko ekologiczne także dla najmłodszych

Ekodoradcy zaprosili dzieci na stoisko ekologiczne. Najmłodsze pokolenie w trakcie wydarzenia mogło zdobyć wartościową dawkę wiedzy o środowisku i jego ochronie. Zwrócano uwagę dzieci na fakt, że wiedza, którą już nabyły a będą pogłębiać przez kolejne lata, w przyszłości pomoże im zdobyć odpowiednie umiejętności i kwalifikacje.