#EUGreen Week w gminie Chełmiec

Małopolskie gminy włączyły się w obchody Europejskiego Zielonego Tygodnia (ang. Green Week). Warsztaty i konkursy ekologiczne w szkołach, akcje sadzenia drzew, ekostoiska na piknikach – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na uczestników Małopolskiego Zielonego Tygodnia

EKO – pomysły

W gminie Chełmiec zorganizowano został konkurs ekologiczny pn. „Mój EKO – pomysł na ochronę środowiska”. Konkurs był adresowany do dzieci i młodzieży szkół podstawowych z terenu gminy.

Uroczyste wręczenie nagród dla laureatów konkursu odbyło się 14 czerwca br. w Astro Centrum Chełmiec. Uczestnicy konkursu poprzez prace plastyczne przedstawiali możliwości dbania o środowisko. nie zabrakło ciekawych pomysłów na zmniejszanie ilości śmieci lub na obniżanie rachunków.
Celem konkursu było podnoszenie świadomości ekologicznej oraz zachęcenie dzieci i młodzieży szkół podstawowych do podjęcia działań sprzyjających poprawie jakości powietrza. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Uczniowie biorący udział w konkursie wykazali się dużą wiedzą na temat zanieczyszczonego powietrza, a także ciekawymi pomysłami na jego poprawę.