#EUGreen Week w gminie Czarny Dunajec

Małopolskie gminy włączyły się w obchody Europejskiego Zielonego Tygodnia (ang. Green Week). Warsztaty i konkursy ekologiczne w szkołach, akcje sadzenia drzew, ekostoiska na piknikach – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na uczestników Małopolskiego Zielonego Tygodnia.

Spotkanie z ekspertem

31 maja miało miejsce spotkanie informacyjne z mieszkańcami gminy, które dotyczyło możliwości pozyskania dofinansowania do wymiany źródeł ciepła z programu priorytetowego „Czyste Powietrze” oraz wykonania audytów energetycznych. Gościem specjalnym był Pan dr inż. Tomasz Fiszer, audytor energetyczny, ekspert z zakresu odnawialnych źródeł energii. Przedstawił przykładowe realizacje audytów oraz wskazał korzyści płynące z wykonania termomodernizacji. Ekodoradcy przedstawili zgromadzonym zasady i warunki nowej odsłony programu oraz odpowiadali na pytania mieszkańców dotyczące uzyskania dofinansowań.

Ekodorady z gmin

2 czerwca na Rynku w Czarnym Dunajcu pojawiło się stoisko Eko-Targów. Wszyscy mieszkańcy gminy mogli skorzystać z pomocy ekspertów w zakresie dofinansowań do wymiany kotłów i termomodernizacji budynku oraz uzyskać informację dotyczącą odnawialnych źródeł energii i systemów ogrzewania.

Edukacja dla najmłodszych

6 czerwca przy współpracy z Nowotarskim Alarmem Smogowym w jednej ze szkół podstawowych odbyły się prelekcje dotyczące zanieczyszczeń i jakości powietrza. Dzieci dowiedziały się co to jest smog, w jaki sposób powstaje oraz jaki ma wpływ na zdrowie. Uczniowie wykazali się dużą aktywnością, chętnie odpowiadali na pytania i proponowali rozwiązania omawianego problemu.