#EUGreen Week w gminie Kamienica

Małopolskie gminy włączyły się w obchody Europejskiego Zielonego Tygodnia (ang. Green Week). Warsztaty i konkursy ekologiczne w szkołach, akcje sadzenia drzew, ekostoiska na piknikach – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na uczestników Małopolskiego Zielonego Tygodnia

Równowaga ekologiczna

Europejski Zielony Tydzień ma zwrócić szczególną uwagę na istniejące problemy oraz niebezpieczeństwa jakie powstają w wyniku lekceważenia skutków naruszenia równowagi ekologicznej. Dzień ten przypomina z jakimi problemami ekologicznymi boryka się nasza planeta oraz zachęca do działań na rzecz jej ochrony.

Punkt konsultacyjno-informacyjny w Kamienicy

W dniu 5 czerwca br. w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Kamienicy miało miejsce spotkanie z mieszkańcami gminy. Ekodoradca prowadzący punkt konsultacyjno-informacyjny programu priorytetowego Czyste Powietrze przedstawił ofertę dostępnych dofinansowań. W trakcie wydarzenia udzielił również porad w zakresie przygotowania wniosków o dofinansowanie działań termomodernizacyjnych oraz zachęcał do skorzystania z programu. Poruszano również kwestie związane z ochroną środowiska.