#EUGreen Week w gminie Lipnica Murowana

Małopolskie gminy włączyły się w obchody Europejskiego Zielonego Tygodnia (ang. Green Week). Warsztaty i konkursy ekologiczne w szkołach, akcje sadzenia drzew, ekostoiska na piknikach – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na uczestników Małopolskiego Zielonego Tygodnia

Gmina Lipnica Murowana, w tym roku włączyła się w obchody Europejskiego Zielonego Tygodnia, organizowanego przez Komisję Europejską, poświęconym kwestią związanym z ochroną środowiska. Na ten czas, przygotowano działania ekologiczne dla młodszych mieszkańców gminy.

Prelekcje dla najmłodszych

Prelekcja dla uczniów w szkole podstawowej cieszyła się dużym zainteresowaniem. Uczniowie rozmawiali o przyczynach i skutkach zmiany klimatu, efekcie cieplarnianym oraz zasadach gospodarki cyrkularnej. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, odpowiadały na pytania oraz podawały własne pomysły na to w jaki sposób mogą chronić środowisko. Poruszona została tematyka prawidłowej segregacji śmieci oraz zasady działania gminnego PSZOK-u. Na koniec uczestnicy przetestowali swoje umiejętności – każde dziecko losowało odpad i segregowało go do pojemnika w odpowiednim kolorze.