#EUGreen Week w gminie Mogilany

Małopolskie gminy włączyły się w obchody Europejskiego Zielonego Tygodnia (ang. Green Week). Warsztaty i konkursy ekologiczne w szkołach, akcje sadzenia drzew, ekostoiska na piknikach – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na uczestników Małopolskiego Zielonego Tygodnia

Czym jest Zielony Tydzień?

Europejski Zielony Tydzień ma zwrócić szczególną uwagę na istniejące problemy oraz niebezpieczeństwa jakie powstają w wyniku lekceważenia skutków naruszenia równowagi ekologicznej. Dzień ten przypomina z jakimi problemami ekologicznymi boryka się nasza planeta oraz zachęca do działań na rzecz jej ochrony.

Plenerowe stanowisko Ekodoradcy

Europejski Zielony Tydzień wpisał się w tegoroczny Gminny Dzień Dziecka. Z tej okazji powstało plenerowe stanowisko Ekodoradcy. Specjaliści informowali mieszkańców o ostatniej możliwości złożenia wniosku do programu wymiany kotłów i pieców w indywidualnych gospodarstwach domowych na terenie Gminy Mogilany – (druga edycja nr RPMP.04.04.01-12-0293/18). W punkcie informacyjno-konsultacyjnym można było uzyskań wskazówki na temat ochrony środowiska, dostępnych dofinansowań, odnawialnych źródłach energii oraz programu Czyste Powietrze.
Dodatkowo przygotowano quiz ekologiczny z nagrodami, który cieszył się sporym zainteresowaniem wśród najmłodszych uczestników wydarzenia.