#EUGreen Week w gminie Myślenice

Małopolskie gminy włączyły się w obchody Europejskiego Zielonego Tygodnia (ang. Green Week). Warsztaty i konkursy ekologiczne w szkołach, akcje sadzenia drzew, ekostoiska na piknikach – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na uczestników Małopolskiego Zielonego Tygodnia

Edukacja ekologiczna w szkołach podstawowych

W ramach #EUGreenWeek gmina Myślenice przeprowadziła zajęcia lekcyjne w Szkole Podstawowej nr 1 w Myślenicach oraz w Szkole Podstawowej w Krzyszkowicach. Uczniowie poznali rolę powietrza w życiu człowieka. Rozmawiali również o ekologicznych urządzeniach grzewczych, efektywności energetycznej. Ekodoradcy prowadzili zajęcia wchodząc w interakcję z uczniami i przekazywali wiedzę w przystępny sposób. Oprócz faktów, nie zabrakło ciekawostek nt. OZE. W trakcie lekcji dzieci obejrzały krótki film edukacyjny pt. „Smog i jego konsekwencje”. W ramach podsumowania, uczniowie rozwiązywali krzyżówki, rebusy i zadania z gminnych książeczek edukacyjnych nt. ochrony powietrza. ćwiczenia te miały na celu utrwalenie zdobytej wiedzy.

Gminny punkt informacyjny na rynku

Dodatkowo ekodoradcy utworzyli stoisko na rynku w Myślenicach, promujące punkt konsultacyjno-informacyjny Programu „Czyste Powietrze”. Mieszkańcy mogli skorzystać z doradztwa w zakresie dotacji do wymiany pieca czy termomodernizacji budynku.