#EUGreen Week w gminie Radziemice

Małopolskie gminy włączyły się w obchody Europejskiego Zielonego Tygodnia (ang. Green Week). Warsztaty i konkursy ekologiczne w szkołach, akcje sadzenia drzew, ekostoiska na piknikach – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na uczestników Małopolskiego Zielonego Tygodnia.

Spotkanie edukacyjne dla najmłodszych

W ramach Zielonego Tygodnia 7 czerwca zorganizowano spotkanie warsztatowe z przedszkolakami z grupy TYGRYSKI. W trakcie zajęć, rozmawialiśmy o tym się jakie działania możemy podjąć, aby poprawić stan powietrza i zadbać o środowisko. Warsztaty z umiejętności segregacji odpadów były dodatkowym urozmaiceniem dla grupy. Przedszkolaki wykazały się niezwykle aktywnym udziałem.

Spotkanie z ekspertem

14 czerwca br., w ramach Zielonego Tygodnia w siedzibie Urzędu Gminy Radziemice, Doradca Energetyczny Pan Mariusz Sałęga udzielał porad i konsultacji. Porady dotyczyły termomodernizacji budynków mieszkalnych jednorodzinnych. W szczególności mieszkańcy zainteresowani byli warunkami korzystania z Programów Priorytetowych: „Czyste Powietrze” oraz „Mój Prąd, a także finansowaniem inwestycji w ramach ulgi podatkowej na cele termomodernizacyjne.