#EUGreen Week w gminie Sucha Beskidzka

Małopolskie gminy włączyły się w obchody Europejskiego Zielonego Tygodnia (ang. Green Week). Warsztaty i konkursy ekologiczne w szkołach, akcje sadzenia drzew, eko-stoiska na piknikach – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na uczestników Małopolskiego Zielonego Tygodnia

Konsultacje dla mieszkańców

W gminie Sucha Beskidzka zorganizowano spotkanie dla mieszkańców przy puncie konsultacyjno–informacyjnym Programu „Czyste Powietrze”. Mieszkańcy mogli uzyskać informacje na temat dostępnych dofinansowań i przedsięwzięć realizowanych w ramach Programu. Poruszano również kwestie związane z ochroną środowiska i zapisami uchwały antysmogowej. Mieszkańcy zapoznali się z materiałami przygotowanymi w formie prezentacji multimedialnej, otrzymali również ulotki i broszury Programu Czyste Powietrze.

Edukacja poprzez zabawę

19 czerwca br., zorganizowano warsztaty ekologiczne o tematyce ochrony powietrza dla dzieci z Miejskiego Przedszkola Samorządowego. Głównym celem spotkania było rozbudzenie wyobraźni dziecięcej oraz zapoznanie z nowymi zjawiskami i pojęciami z zakresu ekologii (w szczególności dotyczącymi ochrony powietrza) oraz chemii. Te dwie dziedziny nauki są ze sobą powiązane i wzajemnie się przenikają.