#EUGreen Week w gminie Świątniki Górne

Małopolskie gminy włączyły się w obchody Europejskiego Zielonego Tygodnia (ang. Green Week). Warsztaty i konkursy ekologiczne w szkołach, akcje sadzenia drzew, ekostoiska na piknikach – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na uczestników Małopolskiego Zielonego Tygodnia

Zielony Tydzień=Zielony Dzień Dziecka!

2 i 3 czerwca br. w ramach Dnia Dziecka zorganizowano wydarzenia w Świątnikach Górnych i Ochojnie. Ekodoradcy zaprosili dzieci na stoisko ekologiczne, gdzie odbywały się pokazy odnawialnych źródeł energii. Uczestnicy mogli również wziąć udział w ekologicznym quizie z nagrodami. Dodatkowo na zakończenie Gminnego Dnia Dziecka w Świątnikach Górnych wystawiono spektakl ekologiczny.

Nowe umiejętności!

W związku z Europejskim Rokiem Umiejętności, 5 i 12 czerwca, uczniowie ze szkoły średniej ze Świątnik Górnych wzięli udział w warsztatach w Centrum Edukacyjnym w Kokotowie. Tam uczniowie poznali zasady budownictwa energooszczędnego oraz odnawialnych źródeł energii. Szkolenie zostało poprowadzone przez specjalistę z branży OZE, który przedstawił najnowsze trendy i technologie dotyczące przetwarzania światła słonecznego na energię elektryczną.