#EUGreen Week w gminie Wielka Wieś

Małopolskie gminy włączyły się w obchody Europejskiego Zielonego Tygodnia (ang. Green Week). Warsztaty i konkursy ekologiczne w szkołach, akcje sadzenia drzew, eko-stoiska na piknikach – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na uczestników Małopolskiego Zielonego Tygodnia.

Warsztaty i animacje o czystym powietrzu

5-11 czerwca br., Gmina Wielka Wieś zorganizowała wydarzenia związane z obchodami #EUGreenWeek. W tym czasie odbyły się warsztaty z Ekodoradcami w Przedszkolu w Czajowicach. mieszkańcy gminy Wielka Wieś mogli skorzystać z dyżuru w punktach informacyjnych i animacje podczas Wielkowiejskiego Targu. Ekodoradcy udzielali informacji o programie gminnym oraz Programie Priorytetowym Czyste Powietrze. W tym okresie zostały również rozesłane ulotki informacyjne. Dotyczyły programu gminnego zachęcającego do wymiany kotłów, gdyż czas na ich likwidację dobiega końca.

Kampania banerowa

We wszystkich sołectwach pojawiły się banery informacyjne nawiązujące do konieczności likwidacji starych kotłów i pieców. Na banerach pojawiły się terminy wymian wynikające z uchwały antysmogowej.