#EUGreenWeek w gminie Gnojnik

Małopolskie gminy włączyły się w obchody Europejskiego Zielonego Tygodnia (ang. Green Week). Warsztaty i konkursy ekologiczne w szkołach, akcje sadzenia drzew, ekostoiska na piknikach – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na uczestników Małopolskiego Zielonego Tygodnia

Spotkania z mieszkańcami

5 czerwca br. w budynku Domu Strażaka w Gnojniku odbyło się spotkanie dla mieszkańców w trakcie którego można było dowiedzieć się więcej o Programie Czyste Powietrze.
W dniu 11 czerwca w budynku Domu Ludowego w Biesiadkach odbyło się kolejne spotkanie dla mieszkańców. Również dotyczyło ono możliwości pozyskania dofinansowania do wymiany źródeł ciepła i przedsięwzięć termomodernizacyjnych. W ramach dyskusji poruszano również zagadnienia dot. m.in. odnawialnych źródeł energii oraz obowiązującego prawa lokalnego, tj. uchwały antysmogowej czy Programu Ochrony Powietrza.

Materiały edukacyjne dla najmłodszych

Starostwo Powiatowe w Brzesku przekazało m.in. kolorowanki, dot. segregacji odpadów, transportu, odnawialnych źródeł energii, sadzenia drzew i ekologii. Materiały trafią do ponad 300 dzieci ze szkół i przedszkoli z terenu gminy. Przez zabawę i pytania zadawane przez najmłodszych przyczynią się one do ich edukacji ekologicznej.