#EUGreenWeek w gminie Igołomia-Wawrzeńczyce

Małopolskie gminy włączyły się w obchody Europejskiego Zielonego Tygodnia (ang. Green Week). Warsztaty i konkursy ekologiczne w szkołach, akcje sadzenia drzew, eko-stoiska na piknikach – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na uczestników Małopolskiego Zielonego Tygodnia

Edukacja w sieci

Podczas trwania obchodów Europejskiego Zielonego Tygodnia w mediach społecznościowych gminy przedstawiano ciekawostki poświęcone ochronie środowiska. Mieszkańcy dowiedzieli się jak zakładać łąki kwietne, jak unikać zanieczyszczania środowiska oraz jak ważna dla życia jest woda.

Zielono w szkole

W pierwszym tygodniu czerwca zazieleniło się w szkołach podstawowych w gminie Igołomia – Wawrzeńczyce. Uczniowie najmłodszych klas wykonali plakat pt. ” Segreguj śmieci, nie spalaj” oraz makiety „zielonej okolicy”. Zajęcia edukacyjne nawiązywały do ochrony środowiska, koniecznością dbania o najbliższe otoczenie. Dodatkowo podczas wycieczek szkolnych zwracano uwagę na piękno natury i celowość jej ochrony. „Żyjmy w zgodzie z naturą, ona bez nas przetrwa, ale my bez niej nie” to hasło przygotowane przez uczniów ma towarzyszyć im w podejmowanych działaniach w przyszłości.

Seniorzy też chcą być eko

W związku z Europejskim Zielonym Tygodniem Gminni Ekodoradcy wybrali się do Klubu Seniora + w Koźlicy. Seniorzy rozmawiali o smogu i jego wpływie na zdrowie. Dodatkowo ekodoradcy opowiedzieli o Programie dotacyjnym „Czyste Powietrze”. Uczestnicy spotkania z ciekawością dopytywali o zasady przydzielania dotacji na wymianę kotła, termomodernizację oraz odnawialne źródła energii.