#EUGreenWeek w gminie Trzebinia

Małopolskie gminy włączyły się w obchody Europejskiego Zielonego Tygodnia (ang. Green Week). Warsztaty i konkursy ekologiczne w szkołach, akcje sadzenia drzew, ekostoiska na piknikach – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na uczestników Małopolskiego Zielonego Tygodnia

Wszystkie ręce na pokład!

Do organizacji wydarzeń w ramach #EUGreenWeek włączyli się: gminni Ekodoradcy, Miejska Biblioteka Publiczna w Trzebini przy współpracy z Fundacją Polki Mogą Wszystko oraz Buddhist Tzu Chi Foundation. Specjaliści zadbali o to, aby w atrakcyjny sposób podnosić świadomość ekologiczną najmłodszych mieszkańców gminy.

Warsztaty botaniczne i ekologiczne

W dniach 31 maja i 7 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Trzebini odbyły się warsztaty botaniczne i ekologiczne. Rozmowa kierowana, obserwacje roślin i owadów, sadzenie kwiatów, ziół, praca z materiałem naturalnym (gliną) to atrakcje jakie czekały na najmłodszych uczestników. Celem wydarzenia było przekazanie dzieciom i młodzieży, a za ich pośrednictwem również rodzicom, podstawowej oraz aktualnej wiedzy na temat smogu. Omówiono również skutki długotrwałego przebywania w środowisku z zanieczyszczonym powietrzem. Dzięki temu obudzono w dzieciach troskę o ekologię i wrażliwość na otaczającą przyrodę.
Podczas zajęć uczestnicy dowiedzieli się, jak nasze codzienne wybory przyczyniają się do zwiększonej emisji dwutlenku węgla. Zachęcanie do zmiany własnych postaw i zachowa, aby kierować się odpowiedzialną konsumpcją oraz dbałością o środowisko przyrodnicze.