#EUGreenWeek w gminie Zakliczyn

Małopolskie gminy włączyły się w obchody Europejskiego Zielonego Tygodnia (ang. Green Week). Warsztaty i konkursy ekologiczne w szkołach, akcje sadzenia drzew, eko-stoiska na piknikach – to tylko niektóre z atrakcji, które czekały na uczestników Małopolskiego Zielonego Tygodnia

Młodzież lubi ekologię!

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Zakliczynie włączyli się w obchody Europejskiego Zielonego Tygodnia – Green Week.

Dnia 6 czerwca br. zorganizowana została lekcja otwarta na temat kwaśnych deszczów, wielkoformatowa gra planszowa oraz akcja zbierania nakrętek. Lekcja otwarta na temat kwaśnych deszczów była fascynującym doświadczeniem edukacyjnym. Młodzież miała okazję poznać przyczyny i skutki kwaśnych deszczów oraz ich wpływ na nasze środowisko. Poprzez różnego rodzaju doświadczenia chemiczne uczniowie mogli zobaczyć, jak substancje kwasowe wpływają na glebę, rośliny oraz wody powierzchniowe.
Po zakończeniu lekcji otwartej, młodzież uczestniczyła w wielkoformatowej grze planszowej, która skupiała się na tematyce recyklingu. Dostarczyło to uczestnikom wielu emocji i zabawy, ale również zwiększyło ich świadomość ekologiczną.

Bomby kwietne

W trakcie Europejskiego Zielonego Tygodnia (ang.Green Week), na obrzeżach szkoły uczniowie zasiali bomby kwiatowe. Są to ręcznie robione kulki, składające się z nasion dzikich kwiatów, gliny, oraz kompostu. Wielobarwne kwiaty w najbliższej przyszłości upiększą tereny szkolne.