#EUGreenWeek w Łososinie Dolnej

Małopolskie gminy włączyły się w obchody Europejskiego Zielonego Tygodnia (ang. Green Week). Warsztaty i konkursy ekologiczne w szkołach, akcje sadzenia drzew, ekostoiska na piknikach – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na uczestników Małopolskiego Zielonego Tygodnia

Indywidualne konsultacje z doradcą energetycznym

Gmina Łososina Dolna w ramach #EUGreenWeek zorganizowała dla mieszkańców spotkanie informacyjne nt. zasad Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”.

W  poniedziałek 5 czerwca br. w budynku Urzędu Gminy mieszkańcy gminy Łososina Dolna uczestniczyli w spotkaniu z doradcą energetycznym z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Była to świetna okazja, aby skorzystać z indywidualnych konsultacji z doradcą.

Dotacje dla mieszkańców i rolników

Mieszkańcy uzyskali informacje nt. inwestycji z zakresu ocieplenia domu, wymiany źródła ogrzewania, instalacji pompy ciepła i fotowoltaiki. #EUGreenWeek to idealna okazja do zadania pytań specjaliście z WFOŚiGW. Z całą pewnością przeprowadzenie akcji informacyjno-edukacyjnej wśród mieszkańców gminy, zwiększyło świadomość na temat dbania o środowisko oraz możliwych dofinansowań na termomodernizację budynków mieszkalnych. Uczestnicy wykazywali również zainteresowanie innymi programami takimi jak „Mój Prąd”, „Agro energia”, które finansują m.in. inwestycje w instalacje fotowoltaiczne.