Małopolski Zielony Tydzień w Krzeszowicach

W ramach obchodów tegorocznej edycji Małopolskiego Zielonego Tygodnia w całej Małopolsce partnerzy Projektu LIFE MALOPOLSKA zaplanowali szereg ekologicznych wydarzeń.

W Gminie Krzeszowice, w Światowy Dzień Roweru – 3 czerwca 2022r., na skwerze nieopodal kościoła św. Jana Pawła II, odbyła się zbiórka makulatury, za którą można było odebrać sadzonkę lawendy, pelargonii, szałwii lub poziomki. Mieszkańcy wspólnymi siłami, świętując Zielony Tydzień, uzbierali pełny kontener suchej makulatury do recyklingu. Podczas wydarzenia powstało kilka rabat w obrębie ścieżki, przy której urzędnicy wraz z mieszkańcami, wspólnymi siłami zasadzili w otoczeniu skweru 76 krzewów róż, lilaków i hortensji.

Na najmłodszych czekało miasteczko rowerowe, w którym dzieci mogły zdać test na kartę rowerową oraz poćwiczyć jazdę na rowerze. Dorośli mogli w tym czasie skorzystać z konsultacji w punkcie informacyjnym programu Czyste Powietrze.

Jednym z punktów wydarzenia Zielony Tydzień było otwarcie ścieżki pieszo-rowerowej, której budowa była współfinansowana ze środków Funduszu Dróg Samorządowych. Na wszystkich czekał poczęstunek w formie wegetariańskiej zupy brokułowej.