Eko-Piknik Lisiecki

24.09.2022 r. w gminie Liszki odbył się Eko-Piknik Lisiecki. Wydarzenie zorganizowane było w ramach Festiwalu Organizacji Społecznych przez Lisiecką Przestrzeń Rozwoju oraz Gminę Liszki we współpracy z Fundacją Pro Anima.

W wydarzeniu, odbywającym się na lisieckim Rynku, uczestniczyło ok. 800 osób. Mieszkańcy gminy mogli wziąć udział w koncertach, konkurencjach sportowych i innych rozrywkach, takich jak strzelnica. Nie zabrakło również zabaw dla najmłodszych oraz regionalnych wyrobów i rękodzieła. Piknik był także doskonałą okazją do zaprezentowania swojej działalności przez lokalnych artystów i lokalne organizacje pozarządowe.

Impreza miała na celu nie tylko wspieranie lokalnej kultury i rozrywki, ale też edukację ekologiczną. Ekodoradca LIFE uczestniczył w Eko-Pikniku w celu udzielenia porad zainteresowanym mieszkańcom. W namiocie Ekodoradcy mieszkańcy mogli uzyskać informacje o programach dotacyjnych aktualnie realizowanych przez gminę. W punkcie konsultacyjno-promocyjnym mieszkańcy otrzymywali materiały informacyjne i promocyjne oraz gadżety ekologiczne. Zwracano uwagę też na możliwości wprowadzenia zmian w zapisach uchwały antysmogowej dla Krakowa i małopolski obowiązującej od 1 lipca 2017 roku.