Od przedszkola do edukacji ekologicznej

Teatr Skawina 1

Ekodoradcy Gminy Skawina prowadzą edukację ekologiczną mieszkańców od przedszkola! Około 300 dzieci miało okazję zobaczyć przygotowany specjalnie dla nich spektakl o charakterze edukacyjnym pt. „Czarownica Niska Emisja”. Celem przedstawienia było pokazanie, jak ważna jest segregacja śmieci.

Mlecz i zaskroniec Antoni wspólnie z dziećmi omówili przyczyny zanieczyszczeń powietrza a także podali sposoby pokonania Czarownicy Niskiej Emisji.

Jednym ze sposobów ujarzmienia złej wiedźmy jest segregacja odpadów. Przed spektaklem również ekodoradca porozmawiał z dziećmi na temat selekcji śmieci i okazało się, że tylko ok. 40% z nich robi to w domu. Po przedstawieniu wszystkie dzieci już wiedziały, do którego pojemnika wrzucać posegregowane odpady.

Zachęcamy także rodziców do wspólnej segregacji odpadów ze swoimi dziećmi. W ten sposób pokażemy im dobre wzorce, które na pewno zaprocentują w przyszłości.

GALERIA ZDJĘĆ

Działanie jest realizowane w ramach projektu „Redukcja niskiej emisji na terenie Gminy Skawina” (nr projektu: RPMP.04.04.01-12-1147/17) współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020″.