Ekologicznie i charytatywnie w Gminie Świątniki Górne

DSCN0297

A jakby połączyć akcję ekologiczną z celem charytatywnym? Taki pomysł pojawił się w Gminie Świątniki Górne, gdzie 7 grudnia 2020 r. odbyło się wydarzenie ekologiczno-charytatywne z udziałem ekodoradcy.

Na początku grudnia bieżącego roku, na płycie Park&Ride w Gminie Świątniki Górne pojawiło się serduszko na nakrętki.

To wciąż jedna z najpopularniejszych akcji charytatywno-ekologicznych polegająca na łączeniu przyjemnego z pożytecznym. Środki finansowe pozyskane ze sprzedaży zakrętek przeznaczane są na cele charytatywne. A co z aspektem ekologicznym? Czy rzeczywiście zbierając zakrętki chronimy środowisko? Oczywiście, że tak. Odzyskane z nakrętek kilogramy plastiku to ogromne ilości. Dzięki temu, że taka akcja istnieje, zakrętki nie trafią na składowisko i nie będą się rozkładały 500 czy nawet więcej lat. Co więcej, trafią one z powrotem do obrotu – zostaną przetworzone na regranulat – i wrócą do nas w postaci plastikowych wiader, grabi czy łopat do śniegu

Akcja, która odbyła się 7 grudnia br. w Świątnikach Górnych cieszyła się dużą popularnością wśród mieszkańców Gminy, a także mieszkańców gmin sąsiednich. Za plastikowe nakrętki uczestnicy otrzymywali roślinki antysmogowe.

Oprócz wsparcia akcji, uczestnicy mogli uzyskać poradę od ekodoradcy nt. dotacji na ekologiczne inwestycje dla gospodarstw domowych oraz uchwały antysmogowej dla województwa małopolskiego i wynikających z niej terminów wymiany źródeł ciepła.

Serce cały czas jest dostępne dla mieszkańców na płycie parkingu P&R w Świątnikach Górnych. A zatem:

– DZIAŁAMY!

– WRZUCAMY!

– POMAGAMY!

– JESTEŚMY EKO!