Ekowydarzenie w Świątnikach Górnych

IMG 4880

W dniu 31 lipca 2021 r. na boisku sportowym w Świątnikach Górnych miało miejsce wydarzenie łączące w sobie ekologię i zabawę dedykowane głównie dzieciom.

Podczas wydarzenia dzieci mogły wziąć udział w spektaklu ekologicznym pn. „Frania Recykling, Cztery Żywioły i Ekodancing”. Spektakl pokazywał, że ekologia to nie tylko segregacja śmieci, ale to bardzo rozległa dziedzina nauki. Podczas spektaklu w fabułę wplecione zostały cztery lekcje związane z poszczególnymi żywiołami: ziemią, powietrzem, wodą i ogniem. Jedna z lekcji dotyczyła ochrony powietrza i walki ze smogiem. Dzieci chętnie brały udział w przedstawieniu, poprzez zabawę zdobywając nową wiedzę.

Na wydarzeniu nie mogło zabraknąć również stoiska ekodoradców z Gminy Świątniki Górne. Udzielali  informacji na temat programów związanych z dofinansowaniem ekologicznych inwestycji oraz o obowiązku składania deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Rodzice oraz opiekunowie, którzy wzięli udział w wydarzeniu mogli skorzystać z doradztwa przedstawicieli Urzędu Miasta i Gminy Świątniki Górne.