Warsztaty dla sześciolatków miejskiego przedszkola nr 1 w Limanowej

Ekodoradca Limanowa

W dniu 20 kwietnia br. w Przedszkolu nr 1 w Limanowej w grupie sześciolatków odbyły się warsztaty w zakresie ochrony powietrza.

Ewa Mól, Ekodoradczyni Miasta Limanowa, przedstawiła co to jest zanieczyszczenie powierza i jakie działania podejmować, by temu negatywnemu zjawisku zapobiegać. W trakcie zajęć wykorzystano doświadczenia obrazujące właściwości fizyczne powietrza, przedstawiono źródła energii odnawialnej oraz metody zapobiegania niskiej emisji. Omówiono również zasady segregacji śmieci. Ekodoradczyni poprowadziła także„słodkie warsztaty”, mające na celu zachęcenie dzieci do kreatywnego włączenia się w zajęcia. Wykorzystując ciekawe materiały edukacyjne dostosowane do wieku dzieci, uczestnicy warsztatów dowiedzieli się również, jakie są rodzaje pyłów i stworzyły galerię plastyczną najgroźniejszych zanieczyszczeń .

Ekodoradca każdemu z 21 dzieci rozdał broszurki, ulotki oraz specjalnie przygotowane dla nich kolorowe karty pracy. Przedszkole otrzymało również książkę „Uwaga alarm SmogoSmok!”.

[easy_image_gallery gallery=”277″]