„Green Week” w Gminie Miechów

Gmina Miechów po raz kolejny włączyła się w obchody Europejskiego Zielonego Tygodnia –  Green Week. W tym roku głównymi tematami są natura i bioróżnorodność, a także ich wpływ na społeczeństwo i ekonomię. Obecna edycja to okazja do oceny wpływu naszych codziennych wyborów na środowisko naturalne, a także do podkreślenia jakie znaczenie ma różnorodność biologiczna dla społeczeństwa i gospodarki.

Kolejne obchody Zielonego Tygodnia za nami!

W ramach tego wydarzenia w dniu 25 września 2020 r. w grupie przedszkolnej ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Miechowie odbyły się zajęcia z Ekodoradcą. Spotkanie zapoczątkowała dyskusja na temat smogu i spalania. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, odpowiadały na zadane pytania, które dotyczyły przede wszystkim ochrony powietrza.

Na zajęciach nie zabrakło również zabawy!

Mali ogrodnicy

Poruszony został również temat związany z naturą. Dyskusja nawiązywała do korzyści wynikających z dbania o środowisko naturalne i otaczającą nas przyrodę. Dzieci, w ramach zajęć wykonały swoje ogrody zamknięte w słoiczkach. Wykazały się dużą kreatywnością oraz zaangażowaniem.