Święto Owocobrania z Ekodoradcą

W dniach 1-2 września w Łącku zorganizowane zostało Święto Owocobrania. Jest to coroczna impreza, której głównym celem jest prezentacja plonów rolnych oraz dorobku pracy sadowników. W tym, roku pośród barwnych stoisk sołectw prezentujących swoje wyroby, znalazło się stoisko ekodoradcy.

Ekodoradczyni informowała mieszkańców między innymi w zakresie obowiązywania uchwały antysmogowej oraz zagrożeń jakie niesie ze sobą zanieczyszczenie powietrza. Zachęcała także do skorzystania z realizowanych przez gminę programów pomocowych, w których można uzyskać dofinansowanie do wymiany nieekologicznych źródeł ciepła (Gmina Łącko realizuje dwa programy wymiany pieców współfinansowane z Funduszy Europejskich w ramach podziałania 4.4.2 i 4.4.3 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020).

Dużym zainteresowaniem cieszyły się zestawy oszczędności energii, które otrzymało ponad 20 mieszkańców. Mamy nadzieję, że przyczynią się one do promocji postaw proekologicznych.

Więcej informacji na temat Święta Owocobrania można znaleźć na stronie: http://www.lacko.pl/swieto-owocobrania-2018-fotor-ii.html