Ekologiczne Mikołajki w Nawojowej

W ramach zintegrowanego projektu LIFE „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze”, gmina Nawojowa zorganizowała ekologiczne Mikołajki. W dniu 8 grudnia br. w nowo otwartym Centrum Kultury w Nawojowej, odbyło się ekologiczne wydarzenie.

Należy pamiętać, że dbałość o nasze otoczenie powinna zaczynać się od najmłodszych lat. To za sprawą młodego pokolenia rośnie świadomość ekologiczna wśród dorosłych. Rozpoczęcie ekologicznych Mikołajek stanowił krótki wstęp o ekologii oraz  przywitanie  wszystkich uczestników przez Pana Wójta Gminy Nawojowa i  Ekodoradcę. W dalszym etapie odbyły się dwa spektakl pt. „Drzewo życia” w wykonaniu aktorów z  Krakowskiego Biura Promocji Kultury, które były doskonałą lekcją ekologii. Aktorzy w sposób zabawny poruszyli ważny problem zanieczyszczenia środowiska, którego skutki wszyscy odczuwają coraz bardziej. W przedstawieniu zostały poruszone tematy: smogu, segregacji odpadów oraz deficyt i zanieczyszczenie wód. Dla wszystkich obecnych była to ważna lekcja ochrony środowiska.

Do wydarzenia włączyły się szkoły, przynosząc ze sobą przygotowane hasła ekologiczne. Każda ze szkół dołożyła wszelkich starań i zaprezentowano 6 haseł.

Hasła ekologiczne przygotowane przez szkoły:

1. Szkoła Podstawowa w Homrzyskach – W ZDROWYM CIELE EKO DUCH

2. Szkoła Podstawowa w Bączej Kuninie – JEDZ ZDROWO, ŻYJ KOLOROWO

3. Szkoła Podstawowa we Frycowej – JEŚLI MARZYSZ O PRZYGODZIE, NIE ZAPOMNIJ O PRZYRODZIE

4. Szkoła Podstawowa w Żeleźnikowej Małej ( przygotowane dwa hasła) – WIEDZĄ O TYM NAWET MAŁE DZIECI, ŻE NALEŻY SEGREGOWAĆ ŚMIECI

EKOLOGIA JEST CI BLISKA ? NIE ZAŚMIECAJ ŚRODOWISKA

5. Szkoła Podstawowa w Nawojowej – CHCESZ MIEĆ ZDROWIE I URODĘ, SUKCES, MIŁOŚĆ I POGODĘ, TO ŻYJ W ZGODNIE Z SAMYM SOBĄ, SZANUJ ŻYCIE I PRZYRODĘ

Za przygotowane hasła, szkoły dostały pamiątkowe dyplomy oraz drobny edukacyjny upominek, który będzie przypominał uczniom jak dbać o naszą planetę. Oczywiście, nawiązując do nazwy wydarzenia nie odbyło się również bez niespodzianek. Na zakończenie wszyscy otrzymali słodkości.

przywitanie uczestników przez Pana wójta
spektakl ekologiczny
udział dzieci w spektaklu
Szkoła Podstawowa w Homrzyskach- prezentacja hasła ekologicznego
Szkoła Podstawowa Żeleźnikowa Mała- prezentacja hasła ekologicznego
Szkoła Podstawowa Żeleźnikowa Mała- prezentacja hasła ekologicznego
Szkoła Podstawowa w Nawojowej- prezentacja hasła ekologicznego
Szkoła Podstawowa Bącza Kunina z hasłem ekologicznym
Szkoła Podstawowa we Frycowej- prezentacja hasła ekologicznego