EKOPUNKT w Gminie Nawojowa

Projekt bez tytułu

W dniu 21 sierpnia 2021r. na placu przy stadionie sportowym w Nawojowej został zorganizowany punkt konsultacyjno-informacyjny ochrony powietrza.

Ekodoradca udzielał informacji na temat programów związanych z dofinansowaniem ekologicznych inwestycji takich jak wymiana kotłów czy termomodernizacja budynków. Mieszkańcy mieli także możliwość złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła i źródeł spalania paliw.  Młodsi mieszkańcy mogli wykazać się wiedzą z zakresu ekologii poprzez udział  w konkursie.  Za poprawne odpowiedzi uczestnicy otrzymali drobne ekogadżety. Na stoisku dla wszystkich zainteresowanych ochroną środowiska czekały również słodkie niespodzianki.

Gminny punkt konsultacyjno-informacyjny był kolejną okazją do edukacji mieszkańców Gminy Nawojowa. Ekodoradca podkreślał mieszkańcom jak ważne jest dbanie o nasze środowisko. Zachęcał również do wprowadzenia ekologicznych nawyków w życiu codziennym gdyż nawet niewielkie zmiany mają znaczenie dla środowiska. Stoisko ekodoradcy odwiedziło łącznie około 100 mieszkańców.

Projekt bez tytułu