EUROPEJSKI TYDZIEŃ MOBILNOŚCI 2023 – GMINA NAWOJOWA

W dniach od 16 do 22 września 2023 r. obchodziliśmy Europejski Tydzień Mobilności – European Mobility Week!

Spotkanie w Klubie Seniora

W ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności w Gminie Nawojowa w dniu 19 września przeprowadzone zostało spotkanie z mieszkańcami korzystającymi z oferty Klubu Senior+. Ekodoradca przeprowadził spotkanie, którego tematem była zrównoważona mobilność w codziennym życiu. Poruszono także temat uchwały antysmogowej i troski o jakość powietrza.

Edukacja najmłodszych

W szkołach w Bączej Kuninie, Homrzyskach, Frycowej oraz Żeleźnikowej Małej odbyły się także spotkania z młodymi mieszkańcami gminy, którzy wysłuchali prelekcji na temat ochrony powietrza. Dowiedzieli się czym jest Europejski Tydzień Mobilności oraz poznali sposoby na oszczędzanie energii w życiu codziennym i w swoich podróżach. Ekodoradca przeprowadził spotkanie wraz z Policją, dzięki czemu uczniowie mieli możliwość przypomnieć sobie zasady związane z bezpieczeństwem na drodze.

W ramach spotkań zorganizowano także konkursy ekologiczne, które odbyły się w każdej ze szkół. Nagrodami były gadżety przekazane przez Ministerstwo Infrastruktury, a także upominki sfinansowane w ramach projektu LIFE.