Dni ekologii i kultury regionalnej Piwniczna-Zdrój

DSC 0388

Dzieci uczestniczące w półkoloniach zorganizowanych przez Urząd Miejski w Piwnicznej-Zdroju w dniach 22-26 lipca gościły w mini centrum edukacji ekologiczno-kulturowej w miejscowości Kokuszka. Miejsce to zostało stworzone przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego. Projekt: „ Utrzymanie różnorodności biologicznej łąk i pastwisk górskich poprzez prowadzenie gospodarki pasterskiej”.

Tematem zajęć była historia pasterstwa w Karpatach i kultura pasterska związana z czarną owcą. Dzieci z entuzjazmem i zaciekawieniem zwiedzały bacówkę. Mierzyły tradycyjne stroje góralskie oraz próbowały swoich sił w grze na instrumentach ludowych.

Dodatkowo w ramach warsztatów prowadzonych przez ekodoradcę dowiedziały się jak chronić środowisko naturalne przed zanieczyszczeniami. Uczestniczyły w quizie wiedzy z zakresu ochrony powietrza. Każdy uczestnik warsztatów otrzymał broszurę edukacyjną.

Dziękujemy Zespołowi Parków Województwa Małopolskiego z dyrektorem Panem Markiem Kroczkiem za organizację wycieczki i przybliżenie najmłodszym mieszkańcom naszej Gminy kultury i tradycji ich przodków.

W prelekcjach uczestniczyło 120 dzieci ze szkół w Piwnicznej-Zdroju.

Informujemy, że istnieje możliwość odwiedzenia bacówki po uprzednim kontakcie z Zespołem Parków Krajobrazowych.

Więcej informacji o projekcie znajduje się pod poniższym linkiem.

Małopolska na Wypasie – YouTube

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z warsztatów.