Konkurs plastyczny „Kocham Piwniczną bez smogu”

image00001

W marcu br. rozstrzygnięto konkurs plastyczny pt. „Kocham Piwniczną bez smogu”, w którym wzięło udział 130 uczniów szkół podstawowych z terenu gminy. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów problematyką smogu oraz kreowanie aktywnych postaw proekologicznych.

Problem złej jakości powietrza odczuwany jest zarówno w dużych miastach jak i w mniejszych miejscowościach takich jak Piwniczna-Zdrój. Edukacja najmłodszego pokolenia jest kluczowa w kontekście poprawy stanu środowiska.

Cieszy nas fakt, że wpłynęło tak dużo prac wykonanych w różnych technikach plastycznych. Każda była indywidualnym spojrzeniem dziecka na problem zanieczyszczenia powietrza. W wielu pojawiły się charakterystyczne elementy infrastruktury naszej miejscowości takie jak Zabytkowa Studnia, Ratusz czy Kościół.

Na wyróżnienie zasługuje Zespół SzkolnoPrzedszkolny nr 1 w PiwnicznejZdroju oraz Szkoła Podstawowa nr.2 w Piwnicznej-Zdroju. Z tych placówek wpłynęło najwięcej prac konkursowych!

Laureaci konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe zakupione w ramach projektu „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” oraz przekazane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Krakowie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii prac!

wyniki