Rowerowa jesień w Piwnicznej-Zdroju!

W październiku w Piwnicznej-Zdroju królował rower jako alternatywny środek transportu. W ramach projektu LIFE- Małopolska w zdrowej atmosferze odbyły się 2 duże imprezy rowerowe. Wspaniała pogoda oraz piękno Doliny Popradu przyciągnęły amatorów dwóch kółek na teren ścieżek pieszo- rowerowych na Nakle.

W drugą sobotę października na wycieczkę szlakami rowerowymi Beskidu Sądeckiego wybrało się 20 śmiałków. W sumie przemierzyli oni trasę 22 km Piwniczna-Zdrój- Krynica-Zdrój- Jaworzyna-Krynicka- Runek-Łabowska Hala- Jarzębaki- Nakło. Podczas wyprawy organizator przedstawił najpopularniejsze szlaki rowerowe, omówił podstawowe zasady bezpieczeństwa. Piękna pogoda, cudowny smak kiełbasy świeżo upieczonej na szczycie Łabowskiej Hali oraz przepiękne widoki na długo zapadły w pamięć uczestników.

Na zakończenie rowerowego sezonu w sobotę 22 października odbyły się zawody rowerowe z ekopiknikiem na terenie rekreacyjnym Nakło. Impreza przyciągnęła sporą ilość osób a w samych zawodach wystartowało ponad 70 zawodników. Najmłodszy uczestnik miał zaledwie 2 lata!  Podczas imprezy odbył się pokaz rowerów elektrycznych, zostały przedstawione najpopularniejsze szlaki rowerowe w okolicy,zorganizowano zabawy edukacyjne promujące poruszanie się na rowerze. Cieszy fakt, że tak dużo rodzin przybyło na imprezę na rowerach! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Dziękujemy za wzorową organizację imprez Rowerowej Dolinie!