Sportowo-ekologiczna Olimpiada Przedszkolaków w Piwnicznej-Zdroju

201792567 1193675417739593 7592983576350309884 n

16 czerwca na stadionie sportowym w Piwnicznej-Zdroju odbyła się V Olimpiada Przedszkolaków. W konkurencjach sportowych i zajęciach ekologicznych wzięły udział wszystkie przedszkola z terenu Gminy. Przy pięknej pogodzie najmłodsi mieszkańcy mieli okazję pozyskać informację na temat prawidłowej segregacji odpadów oraz sposobów dbania o dobrą jakość powietrza.

W ramach zajęć edukacyjnych odbyły się liczne gry i zabawy. Wprowadziły one przedszkolaków w świat dbania o przyrodę i jej zasoby. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się makieta „Czarnej Owcy”, której jedynym marzeniem było oddychać czystym powietrzem.

Bardzo ciekawym akcentem całej imprezy była obecność przedstawicieli Popradzkiego Parku Krajobrazowego. Na specjalnie przygotowanym przez nich stanowisku dzieci mogły poznać tropy różnych zwierząt zamieszkujących okoliczne lasy oraz uzyskać ciekawe informacje na temat otaczającej ich przyrody.

Przedszkolaki za udział w konkursach i grach otrzymały liczne upominki oraz materiały edukacyjne z zakresu ochrony przyrody. Ekodoradca przekazał dzieciom broszury ” Smog albo zdrowie” oraz ” Co możesz zrobić żeby powietrze w twojej okolicy było czyste”.