Sprzątamy zieloną Małopolskę. Góra Kicarz Gmina Piwniczna-Zdrój

Baner - sprzątamy

Dnia 17 lipca odbyło się sprzątanie Góry Kicarz zorganizowane w ramach akcji Sprzątamy Zieloną Małopolskę.

Wielką akcją sprzątania zielonej Małopolski chcemy zwrócić uwagę na problem pozostawiania śmieci na terenach rekreacyjnych i turystycznych. Wyrzucone odpadki nie tylko przeszkadzają wypoczywającym, ale przede wszystkim są śmiertelnym niebezpieczeństwem dla dziko żyjących zwierząt- tymi słowami do wzięcia udziału w akcji zachęcał wicemarszałek Małopolski Tomasz Urynowicz.

Jako Gmina uzdrowiskowa postanowiliśmy włączyć się w ten szczytny cel. Grupa około 30 ochotników wraz z Burmistrzem Dariuszem Chorużykiem, dyrektorem ZGKiM Andrzejem Górskim, ekodoradcą Agnieszką Lompart-Porębską wyruszyła by posprzątać alejki spacerowe prowadzące na Kicarz. Efektem akcji było zebranie kilkunastu worków odpadów. Mimo soboty, czasu wakacji Piwniczna odrobiła lekcję poszanowania środowiska! Cieszymy się, że uczestnikami akcji były całe rodziny.

Duże podziękowania dla Burmistrza Miasta i Gminy Piwniczna-Zdrój za przekazanie uczestnikom w ramach podziękowania bezpłatnego wstępu na Basen na Radwanowie! Dziękujemy także druhom z OSP Piwniczna za obecność.

Pamiętajmy LAS TO NIE ŚMIETNIK!