EUROPEJSKI TYDZIEŃ MOBILNOŚCI 2023 – GMINA BRZESZCZE

W dniach od 16 do 22 września 2023 r. obchodziliśmy Europejski Tydzień Mobilności (European Mobility Week)!

W obchody tego wyjątkowego tygodnia włączyła się Gmina Brzeszcze, w której 22 września obchodzono „Dzień Bez Samochodu”. Dzień ten stanowił finisz Europejskiego Tygodnia Mobilności.

Była to świetna okazja, by odstawić na chwilę auto i przejść się, wybrać komunikację miejską lub skorzystać z roweru. Z tej okazji spora grupa pracowników z Urzędu Gminy w Brzeszczach, na czele z Burmistrzem Radosławem Szotem oraz Zastępcą Burmistrza Łukaszem Kobieluszem, przyjechała do pracy na rowerze, hulajnodze lub przyszła pieszo! Do akcji „rowerowej” włączyły się także szkoły z terenu Gminy Brzeszcze – uczniowie przyjechali na zajęcia na rowerach i hulajnogach.

W tym dniu również w ramach zajęć szkolnych prowadzono prelekcje oraz pogadanki dotyczące ochrony środowiska i oszczędzania energii. Nauczyciele mogli skorzystać z materiałów przygotowanych przez Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Zachęcaliśmy mieszkańców Gminy Brzeszcze, aby w tym dniu na zakupy, do pracy, do szkoły albo na popołudniowe spotkanie z rodziną i znajomymi wybrali się rowerem, zostawiając samochód w garażu.