EUROPEJSKI TYDZIEŃ MOBILNOŚCI 2023 – GMINA OŚWIĘCIM

W dniach od 16 do 22 września 2023 r. obchodziliśmy Europejski Tydzień Mobilności – European Mobility Week!

Europejski Tydzień Mobilności to inicjatywa, która narodziła się w 2002 roku i od tamtej pory zyskuje na popularności, angażując coraz większą liczbę miast i regionów w całej Europie.

To tydzień, podczas którego promowany był zrównoważony transport, taki, który dba się o środowisko i redukuje emisję szkodliwych substancji. W wielu małopolskich gminach zachęcano mieszkańców do korzystania z alternatywnych środków transportu, takich jak: rower, komunikacja publiczna czy chodzenie pieszo.

Gmina Oświęcim włączyła się w obchody tego wyjątkowego dnia poprzez zorganizowanie kolejnej edycji Rajdu Rowerowego – „Poznajemy Gminę za nami!”

W rajdzie udział wzięło ponad 320 uczestników przemierzających Broszkowice, Babice, Brzezinkę, Pławy, Harmęże i Rajsko. Piękna pogoda i wspaniale przygotowane punkty rajdu przez sołectwa gminy gwarantowały niezapomniane wrażenia.

W organizację wydarzenia zaangażowana była rada gminy, sołtysi, rady sołeckie, organizacje społeczne, a także Koło Gospodyń Wiejskich w Rajsku.